Yoga Yaparken Hangi Tür Mumlar Kullanılır?

Yoga Yaparken Hangi Tür Mumlar Kullanılır?

Kokular psikolojimizi en yoğun şekilde etkileyen araçlar olarak öne çıkarlar. Bulunduğumuz ortamdaki kötü veya iyi kokular, aynı zamanda uyum içerisinde olmamıza neden olurlar. Dolayısıyla iyi bir ruh hali ya da kötü bir halinin de tetikleyicisi olurlar. Yoga ve meditasyon gibi disiplinlerde, bu sebeplerle kokular çok önemli bir role sahiptir.

Zihnimizi boşaltarak odaklanmaya çalışırken, kokuların sağladığı rahatlık, gevşeme ve benzeri diğer katkılar, amacına uygun bir şekilde uygulama yapmamızı sağlarlar. Ancak bunun yanında tedavi edici etkileri de katkı sağlarlar. Kokuların uçucu yağlar, tütsüler, mum aracılığıyla meditasyona katkı sağlaması bu yüzden büyük önem taşır,

Yoga Sırasında Hangi Mum Kullanılmalıdır?

Mumlar ve kokuları, yogayı hangi amaçla yaptığımıza göre etki oluştururlar. Örneğin uyku sorunu yaşanıyorsa ve bu sebeple yoga yapılıyorsa, yasemin ve şeftali kokulu mumlar size en fazla yardımcı olacak atmosferi oluştururlar.

Stres altındaysanız ve dengeli bir ruh haline ulaşmaya çalışıyorsanız nilüfer ve armut karışımlı mumlar yoğun etki gösterirler. Yine aynı durum için deniz yosunu ve papatya kokulu mumlar ideal ve işlevseldir. Dolayısıyla mumların hangi kokulara sahip olması gerektiği, içerisinde bulunduğunuz ruh haline göre değişiklik gösterir.

Dengeye ve uyuma en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak uygulamalarla birlikte doğru koku seçimleri yapmanız gereklidir.

Yoga Sırasında Kullanılan Uçucu Yağlar

Yoga yaptığınız ortamın, mutlaka doğru kokularla desteklenmesi gereklidir. Bu aşamada uçucu yağlar, mumlar gibi önemli katkılar oluştururlar. Hatta uçucu yağlar, mumlara göre daha yoğun bir koku oluşturma aracıdır.

Buhurdanlık aracılığıyla kullanılarak, doğru ve orantılı bir koku yayılımı sağlanmalıdır. Uzun süreli uygulamalar sırasında, yeterli oranda ve süreklilik sağlayacak şekilde yayılım gereklidir. Bu sebeple yoga araçları olarak da tanımlayabileceğimiz, buhurdanlık, doğru uçucu yağ seçimi, doğru mumların seçimi, doğru tütsülerin seçimi önemli ayrıntılardır.

Uçucu yağların farklı amaçlar ve sektörlerde kullanımı amacıyla, farklı türleri rüetilir. Bunların bir kısmı yoğun koku oluşturması amaçlanarak hazırlanırken, bir bölümü daha az koku üretirler. Dolayısıyla yoga ve meditasyon gibi amaçlar doğrultusunda kullanılacak yağ seçimlerine dikkat edilmesi gereklidir. Web platformumuzda, en nitelikli yoga ve meditasyon ürünlerinin tamamına ulaşabilirsiniz.

Uçucu Yağlar ve Aromaterapi

Rahatlamak, dengeli bir ruh haline kavuşmak, uyumlu olmak, gevşemek yoga, meditasyon ve aromaterapi gibi yöntemlerle kolaylıkla ulaşabileceğimiz aşamalardır. Bununla birlikte doğru seçimler yapmak ve bu alanda uzmanlara danışmak ya da bilgi birikimi oluşturmak gereklidir.

Geniş bir külliyata sahip konular olan yoga, meditasyon, aromaterapiler, binlerce yıl boyunca gelişerek günümüzdeki durumlarına ulaşmıştır. Dolayısıyla geniş bir literatür, bilgi ve uygulama türlerine sahiptir. Bu konularda uygulama denemelerini yaparken, bu geniş bilgi birikimi konusunda da çaba sarf edilmelidir.

Uçucu yağların en yoğun kullanıldığı alanlardan bir diğeri de aromaterapilerdir. İhtiyacımız olan desteğe ulaşabilmemiz için, aromaterapilerin türlerine göre, farklı uçucu yağların kullanılması söz konusudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - vp satın algüvenilir takipçi satın almahaber yazılımıSohbet odaları  - İstanbul masöz