Eril enerji

Eril enerji

Yin ve Yang sıklıkla aydınlık ve karanlık, sert ve yumuşak ya da iyi ve kötü gibi ikilikleri tanımlamak için kullanılır. Bu ikiliklerin “yanlış” olarak adlandırılmasının nedeni, hiçbir şeyin tamamen bir şey olmamasıdır. İyi bir şey yaparken bile biraz kötülük mevcut olabilir; Kötü bir şey yapsanız bile bu yine de iyi bir şeyle sonuçlanabilir. Ahşap her ne kadar sert görünse de yumuşak olan kısımları da vardır. Bir yastığın yumuşak olduğu anlaşıldığı gibi, her zaman bir miktar sertlik mevcuttur. Bu nedenle Yin Yang sembolünün içinde “karşıt” elementin bir noktası bulunur.

Hem Yin hem de Yang aynı bütünün iki parçasıdır; Yin olmasaydı Yang’ın hiçbir zıtlığı olmazdı. Yang olmasaydı Yin’in hiçbir zıtlığı olmazdı. Hiçbiri diğeri olmadan var olamaz. Işığı anlamadıkça karanlığı bilemeyiz ve bunun tersi de geçerlidir. Bu yaklaşım, kadınlık ve erkeklik kavramlarını manevi, enerjik düzeyde açıklamaya başlar.

Alıcı, besleyici ve pasif güç olan dişil enerji Yin olarak anlaşılır. İddialı, doğrudan ve eylem odaklı güç olan eril enerji ise Yang’dır. Bu iki enerjinin var olması birbirine bağlıdır. Erkeksi erkeklerin genellikle anlayışlı, besleyici ve pasif görünen kadınlara yönelmesinin nedeni budur. Bazı kadınların iddialı, doğrudan ve kararlı erkekleri arzulaması da bundan kaynaklanır. Kadınlar,  eril enerjisi yüksek bir erkeğin yanında, kendilerini daha kadınsı hissederler. Dolayısıyla erkeğin erilliği aslında kadının dişiliğini, kadının dişiliği de aslında erkeğinin erilliğini tanımlıyor.

Eril Enerji Nasıl Yükseltilir?

Koruyucu Olun

Eril enerjinin bir başka özelliği de daha zayıf veya savunmasız olanları koruma arzusudur. Bu sadece fiziksel korumayı değil aynı zamanda duygusal ve zihinsel korumayı da içerir. Değer verdiğiniz kişileri her türlü zarardan korumak isteme içgüdüsüdür.

Bu özellik genellikle ailelerinin geçimini sağlamak ve korumak isteyen babalarda ve kocalarda görülür. Bu, hiçbir çocuğun küçük kardeşiyle dalga geçmediğinden emin olan ağabeyde görülür. Ancak bunun yalnızca bu geleneksel rollerde görülen bir şey olması gerekmez.

Herhangi bir erkek, ihtiyaç duyduğunda birinin yanında bulunarak, yardım ve destek sunarak koruyucu olabilir. Yaşlı komşularınızın garaj yollarını kürekle temizlemek veya yiyeceklerini taşımak zorunda kalmamalarını sağlayarak onlara göz kulak olabilirsiniz. Bir yabancının tacize uğradığını görebilir ve durumu dağıtmak için müdahale edebilirsiniz. Koruyucu olabileceğiniz sonsuz yol var. En önemlisi kendi içinizdeki bu özelliğin farkında olmanız ve onu olumlu ve başkalarına faydalı olacak şekilde kullanmanızdır.

Yön Verin

Erkekler genellikle doğuştan liderler olarak görülürler. Bunun nedeni genellikle yön vermek isteme özelliğine sahip olmalarıdır. Sorumlu olmak ve kararları kendileri vermek isterler.

Bu kadınların lider olamayacağı anlamına gelmiyor. Fakat bu daha çok erkeklerde görülen bir özelliktir. Eğer bu özelliğe sahipseniz, kendinizi her durumda sorumluluğu üstlenmek isterken bulabilirsiniz. İnsanlara emir veren ve ne yapmaları gerektiğini söyleyen kişi olma ihtiyacını hissedebilirsiniz.

Bu kötü bir şey değil. Aslında bu özellik birçok durumda çok yararlı olabilir. Ancak bunun farkında olmak ve onu otoriter ya da baskıcı değil, yararlı bir şekilde kullanmak önemlidir.

 

Kendinizle Barışık Olun

Bir erkek için en önemli şeylerden biri, kişi olarak kendisiyle barışık olmaktır. Elbette, lise futbol takımının kaptanı olmayı, 1,80 boyunda, zengin, dalgalı kaslara sahip ve gür saçlı olmayı hedeflemek doğal olabilir. Ancak gerçek şu ki her insan böyle yaratılmamıştır.

İdeal vücut tipine veya mükemmel işe sahip olmayabilirsiniz. Ancak kim olduğunuzu sahiplenebilir ve bunu kendi avantajınız için kullanabilirsiniz.

Gerçek şu ki, eril enerjiyi oluşturan pek çok nitelik vardır ve aslında önemli olan eril enerji ile dişil enerji arasında bir denge bulmaktır.

Reyhan İldaş, eril ve dişil enerjiler, dolunay etkisi gibi konular üzerinde uzman bir yaşam koçudur. Aynı zamanda thetahealing hizmetlerini ve eğitimlerini sunmaktadır. Eril enerjiyi daha iyi anlamak ve hayatınızdaki varlığını dengelemek isterseniz Reyhan İldaş’ın danışmanlığına başvurabilirsiniz. Randevunuzu oluşturmak için 0533 745 93 98 telefon numarası veya info@reyhanildas.com mail adresi ile bize ulaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleriGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al - Sohbet odaları