Gelecekten.Net

P-Shot Eswt Tedavileri Sertleşme Sorununda Etkili midir?

 • 29 Kasım 2022
 • 56 kez görüntülendi.
P-Shot Eswt Tedavileri Sertleşme Sorununda Etkili midir?

P-Shot Eswt Tedavileri Sertleşme Sorununda Etkili midir?

Belli başlı şeyleri bilmemiz lazım ki P-Shot Eswt Tedavileri Sertleşme Sorununda Etkili midir? Sorusuna cevap verebilelim. İlk bakacağımız şey sertleşme sorununu neler oluşturacağıdır.

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Dünya genelinde görülen bu hastalığı 10 erkekten birisi yaşamaktadır. Dünya genelindeki 40 ve 70 yaş arası erkeklerin %52 ‘sin de görülmektedir. Bu yaş grubundaki insanların yaşamaları çok daha büyük olasılıklardadır.  Türkiye’de bu oran daha fazla olmaktadır. Türkiye’ de ki erkeklerde 10 tanesinden 6 sı bu problemle karşılaşmaktadır. Orta ve ciddi sertleşme problemi yaşayanların genellikle doğu bölgelerinde yaşanıldığı tespit edilmiştir. Batı bölgelerinde yüksek aktivite ve gelir artışından dolayı daha az görülmektedir. Sebepleri ne diye sorarsak birçok sebebi bulunmaktadır. Gelin şimdi de sizlere sebeplerini anlatalım.

Sebepleri;

En büyük sebeplerinden birisi sigaradır. Sigara kullanan insanlar ilişki sırasında sertliği koruyamama, erken boşalma, cinsel ilişki için gereken ereksiyon seviyesine ulaşamama gibi sorunları ortaya çıkarmaktadır. Tedavisi de sertleşme sorununu oluşturabilir. Bu sorunu yaşayan bireylerin yaklaşık %40’ı sigara yüzünden yakalanmaktadır.

 Diyabette diğer bir sebeptir. Diyabet hastaları yaklaşık %60’ı bu hastalıkla karşılaşmaktadır. Sertleşme sorunun en büyük sebeplerinden biridir. Ayrıca diyabet tedavisi sırasında insülin kullanan kişilerin 2 ve 3 kat daha fazla yakalanmaktadır.  Daha birçok hastalık ve sorunda sertleşme sorunu ile karşılaşmaya sebep olabilir. Bunlardan bazıları, hormonsal ve sinir sistemleri hastalıkları, damar hastalıkları ve tedavi süreçlerdeki ilaçlarda bu sorunu ortaya çıkarabilir.

P-Shot Eswt Tedavisi Nedir?

Penisteki doku yenilenmesi ve yeni damaların oluşumu için uygulanan bu tedavi yöntemine ESWT yani “düşük yoğunluklu şok dalga tedavisi” denmektedir. Sadece bu hastalık için değil pek çok hastalık için de tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Şok tedavisinin yüksek başarı oranı ve zararsız olması ile Avrupa Üroloji Derneği tedavi yöntemlerinin birinci sırasında yer almaktadır. Bu tedavi yöntemini uygularken günlük hayatta bir sorun çıkarmakta ve tedavi sonrasında gündelik hayatınıza devam edebilmenizi sağlamaktadır. 

Bu süreç 6 ve 12 seanstan oluşmaktadır.  Ve seanslar 20 dakikadan oluşmaktadır.  Ayrıca herhangi bir sorunla karşılaşmanıza gerek olmadan bu tedaviyi penis boyutunu büyütmektedir.  Bu tedavi yöntemi kısa süreli ve etkili bir yöntemdir. Fakat güvenilir ve doğal bir yöntem olduğundan kaynaklı bu tedaviyi gören kişiler yüksek memnuniyet ile karşılaşmaktadır.

P-Shot Eswt Tedavileri Sertleşme Sorununda Etkili midir?” Bu sorunun cevabını bir nebze de olsa vermektedir. Şimdi de tedavinin olumlu yönlerini ve hangi hastalık türlerinde kullanıldığından bahsedelim.

Tedavinin Olumlu Yönleri

 • Sertleşme sorununu azaltır.
 • Penis büyümesi gerçekleşebilir.
 • Cinsel ilişki sırasında alınan haz ve zevk artışı gerçekleşebilir.
 • İdrar kaçırma azalır.
 • Prostat hastalıklarında iyileşme görülür.
 • Kan akışı hızlanır ve artar
 • Kılcal damarlar düzelir.

Hangi Hastalıkların Tedavilerinde Kullanılır?

 • Prostat hastalıklarında
 • Libido düşüklüğünde
 • Sertleşme sorununda
 • Penis boyutunda
 • Penis eğriliğinde

45 yaş üstü kişiler için bu tedavi yöntemi çok ideal olmaktadır. Bu tedavi yöntemi doğal ve etkili olduğundan pek çok hasta gözü kapalı tercih etmektedir. Bu hastalıkların belirtilerini yaşıyorsanız lütfen doktora görünmeyi unutmayınız. Bu bilgiler sadece ön bilgi amaçlı verilmektedir. Doktorunuz gerekli teşhis ve tetkiklerinden sonra sizlere en uygun tedavi yöntemini aktaracaktır. Ayrıca bu tedavi yöntemini kullanamayan kişilerde görülen hastalıklar da şunlardır; kanser hastaları, kan sulandırıcı ilaçları kullananlar ve kan pıhtılaşma sorunu yaşayan kişiler bu tedavi yöntemini kullanamazlar. Sizlere P-Shot Eswt Tedavileri Sertleşme Sorunu nda Etkili midir? Sorusunun cevabını detaylı olarak aktardık. Sizlerde daha detaylı bilgi için lütfen doktorunuza danışın. Sağlıklı günler dileriz. 

Kaynak: https://www.dromerbircan.com/sertlesme-sorunu/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Adana Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü psikolog  -  Hisse yorum  -  Güvenilir takipçi satın alma  - Psikolog randevu -  Furkan Danacı  -  Türk beğeni satın al -  Güvenilir takipçi satın alma - Kartal Evden Eve Nakliyat - Güvenilir takipçi satın alma