Zirkon Taşı

Zirkon taşı adı persçede anlamı altın rengi olan ‘zargun’ kelimesinden gelmektedir. Zirkon taşı genellikle elmas ve pırlanta ile karıştırılan ancak bu taşlara göre fiyatı daha uygun ve yumuşak yapıya sahip olan bir doğal taştır.

Zirkon Taşı

Zirkon taşı, doğal bir mineralden yapılan değerli bir taştır. Ayrıca laboratuvar ortamında da üretilebilir. İşte zirkon taşının bazı yararları:

  1. Zihinsel Netliği Artırır: Zirkon taşı, zihinsel netliği artırarak odaklanmayı ve konsantrasyonu artırabilir. Bu özelliği sayesinde, zirkon taşı özellikle öğrenme, iş ve diğer zihinsel faaliyetler için yararlı olabilir.
  2. İyimserliği Teşvik Eder: Zirkon taşı, pozitif enerji yayarak iyimserliği teşvik edebilir. Stres, kaygı ve depresyon gibi duygusal problemleri azaltabilir ve kişinin genel duygusal durumunu iyileştirebilir.
  3. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Zirkon taşı, bağışıklık sistemi sağlığını destekleyerek vücudun enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olabilir.
  4. Kötü Alışkanlıkları Azaltabilir: Zirkon taşı, bağımlılık gibi kötü alışkanlıkları azaltmaya yardımcı olabilir. Bu taşın, sigara içme, alkol tüketimi ve diğer bağımlılıklar gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmak isteyenler için yararlı olduğu düşünülmektedir.
  5. Fiziksel Gücü Artırır: Zirkon taşı, fiziksel gücü artırarak vücudun dayanıklılığını ve enerji seviyelerini artırabilir. Bu özelliği sayesinde, zirkon taşı, sporcular ve aktif yaşam tarzına sahip kişiler için özellikle yararlı olabilir.

Zirkon :
Mücevher olarak kullanılan taşların en ünlüsü olan Zirkon, tamamen renksiz olabildiği gibi, kahverengi, yeşil, kırmızı ve sarı da olur.
Zirkon aynı zamanda Zirkonyum elementinin de başlıca kaynağıdır.
Mücevher olarak kullanılacak olan Zirkonların en değer göreni renksiz olanlarıdır. Elmasa benzetilmesine rağmen sertlik derecesi elmastan 2,5 Mohs daha azdır.
Zihni kuvvetlendirici bir taş olan Zirkon, ince ve kalın bağırsak hareketlerine faydalı ve uyumayı kolaylaştırıcı özelliğe de sahiptir. Bunun yanında duygusal denge unsuru olarak da bilinmektedir.
Aslan, başak, yay ve kova burçlarının taşı olarak bilinir.

Zirkon Taşının Faydaları Nelerdir?

Sindirim sistemi üzerinde çok etkili olan, ince ve kalın bağırsak gibi organlara iyi gelen, sindirim sistemini düzenleyen çok faydalı bir doğal taştır. Kişiye rahatlık ve huzur vererek uykusuzluk probleminin giderilmesine yardımcı olacaktır ve rahat uyku uyumamızı sağlar. Zihnin gelişmesine yardımcı olup zihinsel fonksiyonları hızlandıran doğal taştır. Duygusal dengeleyici olarak da bilinmektedir. Kişinin enerji dengesini düzenler. Zirkon taşı estetik görünümü ve etrafına yaydığı olumlu enerjisiyle toplum içinde kabullenmeyi ve saygınlığı arttırır. Kilo alamayan iştahsız kişilerin iştahını açarak kişinin yeme, içme dengesini sağlar. Zirkon taşının olumlu enerjisiyle bir çok fayda göreceksiniz bu faydaları görebilmeniz için taşı vücuda temas ettirerek kullanmanız gerekmektedir.

Zirkon taşı, zihinsel netliği artırma, iyimserliği teşvik etme, bağışıklık sistemini güçlendirme, kötü alışkanlıkları azaltma ve fiziksel gücü artırma gibi birçok yararlı özelliğe sahiptir. Ancak herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili olarak, her zaman bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Irice biri dedi ki:

    Zirkon mücevher yapımında yaygın olan bir çok faydası bulunan ve genellikle yeşil, kırmızı, mavi ve şeffaf renklerde bulunan doğal bir taştır.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleriGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al - Sohbet odaları