12×7 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum Özelliklerine Genel Bakış

12×7 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum Özelliklerine Genel Bakış

12×7 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum kullanıldığı alana eşsiz ambiyans katar. Monotonluktan kurtulmak için mum ışığından yardım alabilirsiniz.

  • Mum yüksekliği 12 cm, genişliği 7 cm ölçüsündedir.
  • Parafin içeren bir mum çeşididir.
  • 15 – 30 saat yanma özelliği bulunmaktadır.
  • Türkiye’de üretilen yerli bir mumdur.
  • İs çıkarma ya da kötü koku bırakma özelliği yoktur.
  • Tamamen kokusuz bir üründür.
  • Pamuklu bir fitil kullanılarak imal edilmektedir.
  • Serin ve kuru bölgelerde uzun süre saklanması mümkündür.
  • Yalnızca yetişkin gözetiminde kullanılması tavsiye edilir.

12×7 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

12×7 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum; eritme, şekillendirme ve renklendirme olmak üzere üç aşamada üretilmektedir. Kolay bir yapıma sahip olduğu için ev ortamında bile rahatlıkla üretilebilmektedir. Bunun için ilk olarak parafinli mum tabakası alınır ve istenen miktarda benmari tekniği kullanılarak eritilir. Sürekli karıştırılarak, kısık ateşte 80 dereceye kadar eritilir. Ocaktan alındıktan sonra ürünün eritme aşaması sonlanır ve diğer işlemlere geçilir.

İçine mum fitili sabitlenmiş olan şekillendirici kabın içine mum sıvısı dökülür. Kabın şeklini alabilmesi için düz bir zeminde, serin ve kuru ortamda 24 saat boyunca bekletilir. Kuruduktan sonra kaptan çıkarılması gerektiği için silikon gibi esnek bir kap kullanılmalıdır. Renklendirilmesi içinse boya kazanına daldırılması gerekir. Yüzeydeki boya kuruduktan sonra ürün tamamen hazır bir hale gelir.

Mum Nedir?

Mumlar, görmeyi kolaylaştıran ve yaşama estetik zevk katan basit aydınlatma araçlarıdır. Yavaş eriyen maddelerin içine fitil yerleştirilmesiyle üretilirler. Her zaman popülerliklerini korusalar da son dönemlerde çıkan farklı tasarımlar sayesinde daha çok beğenilir hale geldiler. Hem ihtiyaçlara hem de zevklere yönelik ürünler bulunabileceğinden dolayı hayatın hemen hemen her alanında mumlardan yardım almak mümkündür.

Genellikle romantik anlarda kullanılan 12×7 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum, parafinden üretilen bir yapıdadır. Kokusuz olduğu için hassas bireyler tarafından bile rahatlıkla kullanılabilmektedir. İs bırakmadığından dolayı ortam ambiyansını güzel biçimde değiştirir, kullanıcıları üzerinde olumsuz etki bırakmaz. Yakılmadığı zamanlardaysa istenilen bir bölgeye yerleştirilerek dekor ürünü olarak tercih edilebilir. Yaydığı güçlü ışık sayesinde başka bir muma ihtiyaç duymadan kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Mum Nasıl Kullanılır?

12×7 cm Mitr Kırmızı Silindir Mum diğer mumlar gibi fitilinin yakılmasıyla ışık yayarlar. Bunun için çakmaktan, kibritten ya da yanmakta olan başka bir mumdan yardım alınabilir. Pamuktan yapılan bir fitile sahip olduğundan dolayı saniyeler içinde yanmaya başlar. Ancak mumları yakmadan önce daha güvenli ve sağlıklı bir yanma deneyimi için fitil uzunluklarının normal ölçüde olmasına dikkat edilmelidir.

Mumların söndürülmesi için genellikle fitile zarar veren üfleme yöntemi kullanılır. Ancak hem mumun uzun süre kullanılması hem de is çıkarmadan sönmesi için mum söndürücü kullanılmalıdır. Mum söndürücüler, mumların daha dengeli bir biçimde erimesine ve ışığın rahat biçimde yayılabilmesine de yardımcı olur.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mum kullanımı sadece yetişkinler ya da yetişkin gözetiminde olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Hava akımı olmayan alanlarda yakılmalarına ve ortamda tek başına bırakılmamalarına dikkat edilmelidir. Birden çok mum yakılacaksa iki mum arasında geniş aralıklar bırakmaya özen gösterilmelidir. Ayrıca, kullanılmayan mumlar söndürülmeli ve mum yanarken uykuya dalmamaya dikkat edilmelidir.

Mitr ürünlerinden olan eşine Türkiye’de rastlayamayacağınız ürün gruplarından olan düş kapanı çeşitleri, tibet çanağı çeşitleri ve rüya kovucu çeşitleri kategorisini incelemeyi unutmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleri - Super clone watchGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısı - Sohbet odaları - İstanbul masöz