Gelecekten.Net

Kalsedon taşı

Çok eski yıllardan günümüze kadar gelmiş olan Kalsedon taşının özellikle insan vücudunda fiziksel ve psikolojik olarak birçok yararı bulunur.

Kalsedon taşı

Kalsedon :
Kalsedon, kuvars ailesinin üyesi bir taştır. Şeffaf, yarı şeffaf veya donuk olabilir. Salkım şeklinde sarkıtlar halinde ve kaya oyuklarının astarlarında oluşur. Bazı zamanlar küçük bir miktar Opal içerir.
Fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal dengeleyicidir.
Herkes arasında kardeşliği teşvik eden bir taştır. İyimserlik ve iyi dilekleri sembolize eder. Düşmanlığı, huzursuzluğu ve melankoliyi yatıştırır. Cömertliği, hassaslığı, anlayışı arttırır, minerallerin etkili bir şekilde özümsenmesini sağlar.
Zihnin sağlamlığını arttırarak, bunamayı tedavi eder.

Kalsedon Taşının Faydaları
Ruhu ve bedeni aynı anda iyileştirme etkisine sahip ola kalsedon taşı asırlar öncesinden günümüze kadar kullanılagelmiş özel taşlardan biridir. En çok nazara karşı korunmak amacıyla taşınan bir taş olsa da birçok hastalığın tedavisinde ve ruhsal çöküntülerde bu taştan yararlanılmıştır.

Kalsedon Taşının Fiziksel Faydaları
Kalsedon taşı içeriğinde insan bedenine faydalı birçok minerali taşıdığı için doğal olarak vücuttaki eksikliğin giderilmesine yardımcı olmaktadır. İlaçlarla tedavisi mümkün olmayan kronik hastalıklara bile iyi gelen kalsedon taşı sebepsiz ve geçmek bilmeyen öksürükler için ideal bir şifalı taştır.

Sahiplerini pek çok kötülükten koruma özelliğine sahip olmasından dolayı günlük yaşamdaki ansızın gelen kazalardan kalsedon taşı ile korunmak mümkündür.

Uyku sorunları ile de mücadele edenler içinde ideal faydaya sahiptir ve yatarken kalsedon taşı bulunduran kişilerin derin ve huzurlu bir uyku uyumaları kaçınılmazdır.

Kalsedon Taşının Psikolojik Faydaları

Başarı ve iç huzurun taşı olan kalsedon hayattaki hedeflere ulaşmayı bir nevi kolaylaştıran uğurlu taşlar arasındadır. İş yaşamına yeni atılmış olanlar için enerjiyi yükseltme ve motivasyonu artırma gibi psikolojik faydalarından dolayı kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkmak söz konusu olmaktadır.

Cömertlik taşı olarak bilinmesinden dolayı insanın çevresindekilere karşı elinin açık olması yansıttığı özelliklerindendir. Olumlu özellikleri barındıran bir taş olmasından dolayı melankolik ruh halinden çıkmak ve negatif enerjiden arınmak mümkün olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. OTELLA dedi ki:

    Anadolu’da mavi altın olarak bilinen Kalsedon taşı Antik dönemden Hititlere kadar uzanmış doğal bir taş türüdür.

BİR YORUM YAZ

   Linkler : Şehirler Arası Nakliyat - Adana Evden Eve Nakliyat - Hisse YorumBeylikdüzü psikolog - Psikolog randevu -  Furkan Danacı  -  Güvenilir Takipçi satın almaTürk beğeni satın al -   Kartal Evden Eve Nakliyat - Güvenilir takipçi satın alma - Beylikdüzü Psikolog