Kan Taşı ( Helyotrop )

Kan Taşı, Şifalı Taşlar arasında yeşil ve kırmızı renk skalasında yer alır.
Pozitif düşünce üzerine çok etkili bir taştır.
Mutluluk, kendine güven, stres azaltıcı, depresyon üzerinde etkili bir taştır. Geçmişten günümüze şans taşı olarak bilinir.

Kan Taşı ( Helyotrop )

Helyotrop taşı, diğer adıyla kan taşı veya yakutlu yosun taşı, yeşilimsi kahverengi veya kırmızımsı kahverengi bir kalsedon türüdür. Bu taşın bazı yararları şunlardır:

 1. Güçlü bir koruyucu: Helyotrop taşı, güçlü bir koruyucu olarak kabul edilir ve kişinin kötü niyetli enerjilerden korunmasına yardımcı olabilir.
 2. Dengeleyici: Bu taş, zihinsel, fiziksel ve duygusal düzeylerde denge sağlayabilir ve kişinin iç huzurunu artırabilir.
 3. Stres azaltıcı: Helyotrop taşı, stresi azaltabilir ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.
 4. Konsantrasyonu artırır: Bu taş, zihinsel konsantrasyonu artırarak, odaklanma ve öğrenme kabiliyetlerini geliştirebilir.
 5. Fiziksel iyileşme: Helyotrop taşı, fiziksel iyileşmeyi teşvik edebilir ve vücudun doğal iyileşme sürecini hızlandırabilir.
 6. Dolaşım sistemini destekler: Bu taş, kan dolaşımını ve kalp sağlığını destekleyebilir.
 7. Bağışıklık sistemini güçlendirir: Helyotrop taşı, bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve vücudun hastalıklara karşı direncini artırabilir.
 8. Cesaret ve güç verir: Bu taş, kişinin cesaretini ve gücünü artırabilir ve zor zamanlarda destek sağlayabilir.


Bunun yanında özellikle “negatif enerji” “ruhsal durum” üzerinde şifalı etkiye de sahiptir.
Kullanan kişinin üzerindeki sıkıntıları atmasına yardımcı olur
Zayıflık ve cesaretsizlik duygularını ortadan kaldırır
Kullanan kişinin kendisi ile ilgili hissedeceği kuşkuları ortadan kaldırır
Hafızayı güçlendirir
Duygusal ve zihinsel dengeyi korur
Parayı simgeleyen bir taş olduğu söylenir.

Zaman zaman helyotrop olarak da anılan kantaşı, üzerinde kırmızı yeşil olan mat, koyu yeşil kadıköy taşıdır. Üç köşeli kristal yapısıyla kuvars ailesinin üyelerindendir. Şifalı taşlar arasında; kırmızı, yeşil renk sıkalasında yer alır.


Kan Taşı Psikolojik Etkileri:

Kan taşı, hiç bitmeyecek gibi görünen sorunların ortasında ümitsizliğe kapıldığınızda dayanma gücünüzü arttırır.
Mücadele fırsatlarını farketmenize, zayıflık ya da cesaretsizlik duygularını gidermenize yardım eder.
Bu taşı kendinizle ilgili kuşkularınızı yok etmek için kullanabilirsiniz.
Zihninizi karmaşık düşüncelerden ayırarak meditasyon için zemin ayarlar
Spor karşılaşmalarında destek veren bir enerjisi vardır ve sporcular tarafından çok tercih edilir. Kişinin kendi içinde ki öz benlik saygısını ve dengesini sağlar. İlişkilerde arada ki tüm negatif enerjileri temizleyerek dostluk duygularını yeniler yada aşkta romantizmin yeniden kazanılmasına yardımcı olur. Zihinsel yetenekleri geliştirir. Tehlikeli ve stresli durumlarda zırh etkisi yapar ve korur. Denge taşı da derler. Tükenmiş enerjileri canlandırır, yaşama sevinci verir. Gece yastık altına konarak huzursuz ve kabus dolu geçen geceleri yok eder, huzurlu bir uyku verir. Konsantrasyonu arttırır.

Bedensel Etkileri :

Öncelikle kalp ve kan dolaşımı için çok faydalı bir mineraldir. Lösemi gibi kan hastalıklarında şifa amaçlı kullanılır. Lenf bezlerini güçlendirir ve kanı temizler. Bağışıklı sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı dayanıklılık sağlar. Akciğerleri temizler, krampları çözer siyatik, varis gibi ağrıları çeker. Kadınların menopoz ve ay hallerin de spazmları çözen ve sıkıntıları, ağrıları almaya yardımcı olan bir taştır. Bu nedenle ağrı taşı da denir. Demir eksikliği için özellikle hamilelikte kullanılması önerilir. Fiziksel olarak gücü arttırır.

Kan Taşının Faydaları :

Kan dolaşımını düzenlediği bilinen kan taşının, vücudu kanserden koruduğu düşünülmektedir. Bilhassa lenf bezlerinin düzenli çalışmasını sağlayıp bağışıklık sistemini güçlendirmesi taşın en sık tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.

Regl, menopoz sürecinde bayanlara yardımcı olduğuna inanılan kan taşının ağrı ve sızı toplama özelliği vardır. Karında ve rahim kaslarında meydana gelen kramplar, kan taşıyla engellenebilmektedir. Ayrıca kan taşının bayanların doğurganlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır. Bu nedenle her yatak odasında muhakkak bulunması gerekmektedir.

Zihni karmaşık duygulardan arındıran kan taşı, beyni meşgul eden olumsuzlukları sıyırıp atmaktadır. Bunun yanında korkuların yenmesinde ve cesaretin toplanmasında da kan taşının etkisi olduğuna inanılmaktadır. Kan taşı birçok medeniyette güç ile özdeşlemiştir. Bu nedenle soylu ve güçlü kesimleri temsil etmektedir. Kişinin kendini güçlü ve yeterli hissetmesine yardımcı olmaktadır.

İnsan psikolojisi negatif enerjiden kolay etkilenmektedir. Bu negatif enerjiyi dağıtmaksa kan taşı gibi değerli ve yoğun enerji kütleleriyle mümkündür. Evinde kan taşı bulunan bireylerin daha dingin ve ılımlı oldukları, telaştan ve gerginlikten uzak kaldıkları bilinmektedir.

Özetle, Helyotrop taşı, güçlü bir koruyucu, dengeleyici, stres azaltıcı, konsantrasyonu artırıcı, fiziksel iyileşmeyi teşvik edici, dolaşım sistemini destekleyici, bağışıklık sistemini güçlendirici, cesaret ve güç verici birçok fayda sağlayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Sali dedi ki:

  Diğer İsimleri : Bloodstone, Helyotrop, Şifa Taşı..

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleriGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al - Sohbet odaları