kuartz ( Necef, kaya kristali , bergkristal ) taşı

Tedavi edici özelliği çok yoğun olan kuvars taşının fiziksel, metafiziksel ve psikolojik birçok faydası vardır. DAha fazlası yazımızda…

kuartz ( Necef, kaya kristali , bergkristal ) taşı

Kuvars (quartz) taşı, en yaygın mineral türlerinden biridir ve birçok farklı türü vardır. Bazı kuvars taşlarının farklı yararları şunlardır:

 1. Negatif enerjiyi dönüştürür: Kuvars taşı, negatif enerjileri pozitif enerjilere dönüştürmek için kullanılabilir. Bu nedenle, ev ve ofislerde sıklıkla kullanılır.
 2. Ruhsal dengeyi sağlar: Kuvars taşı, kişinin ruhsal dengeyi sağlamasına yardımcı olur ve stres, kaygı, depresyon ve duygusal travmalara karşı koruma sağlar.
 3. Konsantrasyonu artırır: Kuvars taşı, konsantrasyonu artırır ve zihnin berraklığını artırarak düşünme sürecini kolaylaştırır.
 4. İyimserliği artırır: Kuvars taşı, pozitif enerjileri teşvik eder ve iyimser bir bakış açısı kazandırır. Bu, kişinin günlük yaşamda daha olumlu bir tutum benimsemesine yardımcı olabilir.
 5. Kişisel gelişimi teşvik eder: Kuvars taşı, kişisel gelişimi teşvik eder ve zihni açarak yeni fikirlerin geliştirilmesine yardımcı olabilir.
 6. Fiziksel iyileşmeye yardımcı olur: Bazı kuvars taşları, vücudun kendini iyileştirme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir. Örneğin, ametist taşı baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir.
 7. Bağışıklık sistemini güçlendirir: Bazı kuvars taşları, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu hastalıklara karşı korumaya yardımcı olabilir.

kuartz:

Necef, kuartz, kuvartz, kaya kristali ve bergkristal gibi isimlerle de anılan bu özel taş renksiz, beyaz, pembe, mor ve siyah renklerde olabilir.
Silikat grubuna dahil olan kristal kuvarsın sertliği 7dir. Camsı bir görünümü vardır.
Kristal Kuvarsın yararları:
En özel ve önemli özelliği cep telefonu ve bilgisayar gibi cihazlardan yayılan radyasyonu toplamasıdır.
Duygusal dengeleyici bir taştır. Beyin fonksiyonlarını uyarır. Tene temas ettirilerek giysilerin altında taşınırsa olumsuz enerjilerden korur.
İnsanlarla iç içe olduğunuz sosyal bir mesleğe sahipseniz taşı görünür şekilde takmanız yararınıza olacaktır çünkü etrafınızdaki insanların pozitif enerjilerini kendinde toplar.
Guatr hastaları için şifadır. Göz için yararlıdır. Görme duyusunu güçlendirir.

Kuartz Taşının Faydaları

Kuartz taşları, insan sağlığı için faydalı taşlar arasında başı çekiyor. Elektriksel özelliği sebebiyle insandaki enerji noktalarında temas ederek zihinsel ve ruhsal dengeyi sağlayan özellikleri bulunuyor. Kuartz taşlarının fiziksel ve psikolojik birçok faydası tespit edilmiştir.

İnsan sağlığı için bazı faydaları şunlardır:

 • Beyin fonksiyonlarını uyararak, duygusal dengeyi sağlar.
 • Pozitif enerjiyi depolar ve kuvvetlendirerek ortama yayar.
 • Zihinsel formları düzenler.
 • Bedeni zinde tutar, güç ve canlılık verir.
 • Öfke, korku, suçluluk ve kıskançlık gibi olumsuz durumlardan korur.
 • Sevgi ve şefkat duygularını besler, geliştirir.
 • Göz hastalıklarına karşı olumlu etkileri vardır.
 • Panik atak, stres, güvensizlik gibi durumlarda olumlu etkileri vardır.

Özetle, kuvars taşı, negatif enerjileri dönüştürme, ruhsal dengeyi sağlama, konsantrasyonu artırma, iyimserliği artırma, kişisel gelişimi teşvik etme, fiziksel iyileşmeye yardımcı olma ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi birçok fayda sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Songül dedi ki:

  Beyin fonksiyonlarını uyararak, duygusal dengeyi sağlar.
  Pozitif enerjiyi depolar ve kuvvetlendirerek ortama yayar.
  Zihinsel formları düzenler.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri - Yaşam haberleriGüvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al - Sohbet odaları