Yakut taşı

Geçmişten günümüze şans taşı olarak da bilinen yakut kişiye mutluluk ve güven verir, Bağışıklık sistemine iyi gelir, kan dolaşımını düzenler. Sezgilerin güçlü olmasına yardımcı olur.

Yakut taşı

Yakut taşı, doğal bir taş olup, tarih boyunca birçok kültürde değer verilen bir taş olarak kabul edilmiştir. İşte Yakut taşının olası yararları:

  1. Enerjiyi Artırabilir: Yakut taşı, enerji seviyelerini artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin daha enerjik hissetmesine yardımcı olabilir.
  2. Özgüveni Artırabilir: Yakut taşı, özgüveni artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin kendine olan güvenini artırabilir ve kendine daha fazla saygı duymasına yardımcı olabilir.
  3. Duygusal Dengesizliği Azaltabilir: Yakut taşı, duygusal dengesizliği azaltmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin daha dengeli bir ruh hali içinde kalmasına yardımcı olabilir.
  4. Stresi Azaltabilir: Yakut taşı, stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin daha rahatlamış hissetmesine ve zihinsel açıdan daha sakin olmasına yardımcı olabilir.
  5. Zihinsel Netliği Artırabilir: Yakut taşı, zihinsel netliği artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin düşüncelerinin daha net ve keskin hale gelmesine yardımcı olabilir.
  6. Bağışıklık Sistemini Güçlendirebilir: Yakut taşı, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, vücudun enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı daha dirençli olmasına yardımcı olabilir.

Yakut :
Güzelliği ve sertliği nedeniyle en değerli taşlardan biri olarak kabul edilir.
Ona, Hindistan’da “Değerli Taşların Efendisi” adını yakıştırmışlardır. Amerika, Avrupa’da çıkarılmasına rağmen Hindistan ve Güneydoğu Asya Yakut’un anavatanıdır.
Elmas’tan sonra en sert değerli taştır.
Kan dolaşımına pozitif canlandırıcı etkisi vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişiyi sınırlamalarından kurtardığı gibi, kendinden fazla diğerlerini düşünmesine yol açar.
Cesaret, ruhsal gelişme, liderlik, mutluluk duygularını arttırır.
Cinsel aşırılıklara da iyi geldiği söylenenler arasındadır. Astrolojik olarak koç, yengeç, aslan, akrep, yay ve oğlak burçlarının da taşıdır.

Yakutun faydaları :

Parlak ve ziynet takısı olarak kullanılan taştır. Önemli özelikleri bulunan yakutların faydaları ise şunlardır:

1.Eski zamanlarda taşlardan çok fazla faydalanılırdı. Yakutta faydalanılan taşlardan en önemlileridir. Öyle ki deli hastalıklarında, veba ve zehirlenmelerde yakut taşının tedavi yöntemi olarak kullanıldığı tarih kitaplarında yer almaktadır.

2.Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi içinde kullanılmıştır. Bugünde hastalıklardan korunmak isteye kişiler aksesuar olarak yakut taşlarından yapılan takıları taşıyabilirler.

3.Kan hastalıklarına karşı koruyan özelliği sayesinde, daha sağlıklı bir hayat söz konusu olabilir. üstelik kan hareketlerini de hızlandırır. Dolaşım sistemine fayda sağlar.

4.Çok fazla ateşlenen birisine yakut taşıyla müdahale edilebilir. Taşın ateşi alması sağlanır.

5.Enerji veren bir yapıya sahiptir. Böylece vücudun daha dinç olur. Zorluklarla mücadelede veya hayat sınavında uyanık olmak isteyen kişiler için ideal bir taştır.

6.Kişide yer alan kuruntuların yok olmasını sağlar. Olumsuz düşüncelerden arındırır. İçsel dünyasıyla dışsal dünyasının dengelenmesini sağlar. Huzur verir.

7.Kötü enerjiden korunmak içinde kullanılan bir taştır. Dışarıdan gelebilecek her türlü kötü göz ve enerjinin diskalifiye eder.

8.İnsanın kendisine olan güvenini kaybettiği zamanlarda motivasyonunu sağlar. Özgüven verir. Yeniden hayata karşı mücadele aşkı kazandırır.

9.Sevgi ve aşk gibi duyguları yaşamak isteyenler ancak korkanlar için cesaret verici bir şifa kaynağıdır.

10.Eşler arasındaki uyuşmazlıkları aza indirir. Birbirlerine karşı olan sevgiyi artırır. Bu nedenle evli kişilerin odalarının bir kenarında yakut taşına yer vermeleri tavsiye edilir.

11.Duygusal bunalımları önler, depresyona yol açacak olan olumsuz düşüncelerin önünü keser. Stresin azalmasını ve ruhun bunalımdan kurtulmasına vesile olur. Kişinin beyi kimyasını düzenler. Daha düzgün ve olumlu düşünmesine yol açar.

12.İltihaplardan korur. Eklem yerlerinin sağlamlaşmasını sağlar.

13.Baş ağrısı veya vücudun herhangi bir yerinde bulunan ağrıların azaltır. Yakut taşı aynı zamanda sezgisel kuvveti de artırır.

14.Doğum yapacak kadınlar için hamilelik sürecini daha da kolaylaştırır. Doğuma yaklaşıldıkça yaşanan korkuları ortadan kaldırır. Rahat bir doğrum sürecinin geçmesini sağlar.

15.Bilgelik ve hikmetli davranışların izharına neden olur. Kişi kendisinde pozitif bir enerji görür ve bunu etrafına hikmetli sözlerle yayma isteğine kavuşabilir.

Yukarıda belirtilen yararlar, Yakut taşının kullanım alanlarına ve türüne bağlı olarak değişebilir. Ancak herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili olarak, her zaman bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al