Sitrin taşı

Doğada nadir bulunan, özellikleri bakımından çok güçlü taşlardan biri olan sitrin taşı, kuvars ailesindendir.

Sitrin taşı

Sitrin taşı, doğal bir kristal taşıdır ve genellikle güneş ışığı renginde sarı veya turuncu renklidir. Ayrıca “güneş taşı” olarak da bilinir. İşte Sitrin taşının bazı olası yararları:

 1. Güneş Işığına Benzer Enerji Yayar: Sitrin taşı, güneş ışığına benzer enerji yayar. Bu nedenle, kullanımı kişinin enerjisini artırabilir ve depresif ruh hallerini iyileştirebilir.
 2. Stres ve Endişeyi Azaltabilir: Sitrin taşı, stres ve endişeyi azaltmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin daha sakin ve huzurlu bir ruh haline girmesine yardımcı olabilir.
 3. Kendine Güveni Artırabilir: Sitrin taşı, kişinin kendine güvenini artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin kendine inancını güçlendirmesine yardımcı olabilir.
 4. Zihni Netleştirebilir: Sitrin taşı, zihni netleştirmeye yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin daha net düşünebilmesine, hafızasını güçlendirmesine ve konsantrasyonunu artırmasına yardımcı olabilir.
 5. Fiziksel Gücü Artırabilir: Sitrin taşı, fiziksel gücü artırmaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin enerjisini artırmasına, metabolizmayı hızlandırmasına ve bağışıklık sistemini güçlendirmesine yardımcı olabilir.
 6. Zihinsel ve Duygusal Dengesi Sağlayabilir: Sitrin taşı, zihinsel ve duygusal dengeyi sağlamaya yardımcı olabilir. Bu taşın kullanımı, kişinin daha sakin ve dingin bir ruh haline girmesine, öz saygısını artırmasına ve ilişkilerinde daha dengeli olmasına yardımcı olabilir.

Sitrin :
Sarıdan açık kahveye doğru giden bir renk yelpazesi oluşturan sitrin, birçok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.
Böbrek, kolon, ciğerler, hazım organları ve kalp için yararlıdır. Tedavi edici enerjinin meydana çıkmasını sağlar. Kendine güveni güçlendirir, insanın kendine zarar verici eğilimlerini yok eder.
Sitrin masaj yağlarını etkinleştirmek için de kullanılır. Bu taş yağa enerji vererek, dolaşımı hızlandırır ve deriye daha iyi nüfuz etmesini sağlar.
Sitrini ucu aşağı gelecek şekilde boynunuzda taşımanız gerekmektedir. Bu size güven ve evrensel güç sağlar.
Bir diğer adı da Tüccar Taşı olan Sitrini, bazı inanan kişiler kasalarına koyarlar. Bunun nedeni onların parasal güçlerini arttırdıklarına inancıdır. Bazı kişilerde onun talihsiz bir taş olduğu fikrindedir ve her ne olursa olsun ona el sürmemeye çalışırlar.
Astrolojide aslan ve başak burçlarının taşlarından biridir.

Sitrin Taşının Özellikleri, Anlamı ve Faydaları Nelerdir?

Sitrin taşının ismi Yunancadan gelen, ‘citron’ kelimesine dayanır. Bu kelimenin anlamı Türkçede limon olarak öne çıkıyor. Sarı ile beraber açık kahverengiye kadar devam eden farklı renk özelliği birçok çeşidinin bulunmasına olanak tanımış durumda. Aynı zamanda saydam ve yarı sayıdan özelliğe sahiptir. Kimyasal grupları, ateş ve silikat ile uyumludur. Gençlik, güç, umut, sadakat, sağlık ve kainatın sonsuz gücü gibi birçok değişik sembolü bulunmaktadır.

Genel olarak mücevher yapımında çok sık kullanılan sitrin taşının anavatanı Brezilya’dır. Aynı zamanda Fransa, Rusya, Britanya, ABD, Madagaskar gibi farklı ülkelerde çıkarılmaya devam ediliyor. Doğal çevre için Korucu bir taş olarak, güneşin gücünü taşımaktadır. Bu doğrultuda negatif enerjiyi emerek toplar ve daha sonra dönüştürmek suretiyle toprağa yayar.

Sitrin taşı birçok faydası ile öne çıkan en değerli ve önemli taşlar içerisinde yer alıyor.

 • Eski dönemlerde yağmur yağması için kuvars taşı ile beraber kullanılırdı.
 • Hem beyin fonksiyonlarına uyarıcıdır hem de duygusal dengeleyici özelliğine sahiptir.
 • Kişiyi yaşadığı bağımlılıklardan kurtarır.
 • Kıskançlığı giderir.
 • Kişinin üzerindeki negatif enerjiyi emerek dönüştürür ve onu pozitif hale getirir.
 • Sinir ve kanı canlandırır, iç salgı bezleri ile beraber özellikle tiroid bezinin sağlıklı şekilde çalışmasına imkan verir.
 • Şiddetli baş ağrısının giderilmesinde yardımcı olur.
 • Kalp, böbrek, karaciğer ve daha birçok farklı organ için oldukça yararlıdır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve pek çok hastalığa karşı direnç oluşturur.
 • Zihinsel konsantrasyon ile beraber vücuda enerji sağlar.
 • Kötü düşüncelerin uzaklaşmasını sağlar ve kişinin depresyona girmesine engel olur.
 • Selülit gidericidir ve vücuttaki kasılmaları önler.

Sitrin taşının yararları, Sitrin taşının türüne ve kaynaklandığı bölgeye göre değişebilir. Ancak herhangi bir sağlık sorunu ile ilgili olarak, her zaman bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Taşçı dedi ki:

  Sitrin taşı, sıcak ve enerjik bir taş olarak bilinir ve pozitif duyguları teşvik etmek amacıyla kullanılır. Aynı zamanda özgüveni artırmaya yardımcı olabilir.

BİR YORUM YAZ

Linkler  :  Şehirler Arası Nakliyat - Beylikdüzü psikolog -  Psikolog randevu -  Furkan Danacı - Teknoloji Haberleri  - Türk beğeni satın al - Güvenilir takipçi satın alma - instagram takipçi satın al - tiktok takipçi satın alsmm panel -  instagram takipçi satın al - tanıtım yazısıinstagram takipçi satın al